Відбулося щорічне засідання жіночого комітету Федерації хокею України

У суботу, 15 червня, у залі засідань Федерації хокею України відбулося щорічне засідання жіночого комітету Федерації хокею України,  на яке були запрошені керівники та головні тренери вітчизняних жіночих хокейних клубів: «Україночка» (Київ), «Пантери» (Харків), «Автомобіліст» (Київ),  «Лавина» (Кременчук), «Дніпровські Білки» (Дніпро)  та «Королеви Дніпра» (Дніпро).

На засіданні були підведені підсумки чемпіонату України з хокею з шайбою серед жінок сезону 2018-2019 рр., представлено статистичний аналіз рівня гри в хокей дівчат у національних першостях, порівнюючи сезони 2017-2018 та 2018-2019 рр. Умовно поділивши спортсменок на дві вікові групи: від 15 до 25 років (піковий стан фізичного розвитку дівчини) та інші гравчині віком від 26 до 55 років, можна визначити, що у віковій категорії від 15 до 25 років ефективність дій на льоду підвищилась на 38 %, а у віковій категорії від 26 до 55 років - 13 %. Нагадаємо, що середній вік гравчинь у чемпіонаті – 30 років. При цьому у першій віковій категорії в ХК «Автомобіліст» налічується 4 гравчині (15% від кількості граючих), в ХК «Пантери» - 6 (23% від кількості граючих), в ХК «Україночка» - 16 осіб (62 % від кількості граючих).

Перша вікова категорія налічує 19 гравчинь, які загалом принесли командам 322 очка, у середньому по 17 очок на кожну дівчину. У другій віковій категорії налічується також 19 гравчинь, однак вони змогли принести своїм командам лише 162 очка, у середньому по 8,5 кожна, а це на половину менше, ніж перша вікова категорія.

Середній вік результативних гравчинь – 27 років. При цьому результативних гравчинь у ХК «Україночка» - 10 дівчат, у ХК «Пантери» - 4 дівчини, а у ХК «Автомобіліст» - 2 дівчини.

Особливу увагу було приділено статистиці штрафів. За загальною кількістю штрафів «лідером» є ХК «Україночка» – 39%, ХК «Автомобіліст» – 34%, ХК «Пантери» – 27%. У топ-5 штрафів увійшли такі порушення як підніжка, затримка ключкою, удар ключкою, затримка руками, заборонений удар.

Водночас учасники наради обговорили систему проведення чемпіонату України з хокею з шайбою серед жінок сезону 2019-2020 рр.

Розглянуто питання щодо вдосконалення регламенту чемпіонату України з хокею з шайбою серед жінок, який був затверджений влітку 2018 року на 5 років (з 2018 до 2023 року). З урахуванням порівняння проведених трьох сезонів було запропоновано внести деякі зміни. Зокрема було обговорено питання щодо впровадження додаткових імперативних норм для можливості участі легіонерів у фінальній серії ігор змагань. Так, керівники трьох клубів вбачають необхідність імплементування положень, щодо обов’язкової участі легіонерів у мінімум 4 матчах регулярного чемпіонату для допуску цих легіонерів до плей-офф. Треба відзначити, що дане питання є одним з найбільш обговорюваних за останні роки. Розуміючи необхідність та доцільність участі легіонерів у чемпіонаті організаторам дуже хотілося б бачити якомога більше гравчинь високого рівня на всіх стадіях змагань, однак наразі їх участь у змаганнях прямо залежна від фінансової спроможності клубів. У підсумку більшість учасників наради відкинули цю пропозицію, адже наявність легіонерів тільки у фіналі дозволяє організаторам чемпіонату не тільки провести два-три інтригуючі матчі високого рівня, а й підвищити якість гри майбутніх кандидаток до національної жіночої збірної. Обов’язок їх залучення протягом сезону може створити непід’ємне фінансове навантаження на клуби чемпіонату. Підсумовуючи, впровадження більших обмежень може призвести до відсутності участі легіонерів у змаганнях взагалі.

У будь-якому випадку чемпіонат України з хокею серед жінок є офіційними змаганнями Всеукраїнського рівня і рішення до тих чи інших регламентних положень (змін) приймається Виконавчим комітетом Федерації хокею України, а не безпосередньо учасниками самих змагань.

Рішення щодо остаточної участі команд буде прийнято в заявковий період протягом липня 2019 року.

Менеджер національної жіночої збірної команди України Юрій Кириченко презентував підсумковий аналіз підготовки та виступу збірної протягом сезону 2018-2019 рр. Визначено слабкі та сильні сторони гравчинь, а також акцентовано увагу над чим потрібно працювати кожній кандидатці  у національну збірну на наступний сезон 2019-2020 рр., щоб покращити свої особисті та командні показники.

Також, учасниками наради обговорювалися програми залучення дівчат, де існує проблема відстеження їх кількості. Більшість шкіл не хочуть сприймати жінок, як спортсменок, тому доводиться збирати інформацію приватним способом. Тож, посилаючись на неофіційні джерела, за минулий сезон у хокей почали грати 59 дівчат віком до 14 років включно, а в цьому році це число становить 84 особи.

На сьогодні по наданій інформації у Києві налічується 23 дівчини, у Харкові – 16,  у Дніпрі – 14, у Кременчуці- 6, в інших містах – 25.

Хокеєм займаються дівчата з 2004 по 2013 рік народження, найбільша кількість дівчат 2011 (15 дівчат), 2010 (14 дівчат) та 2009 (12 дівчат) років народження.

Слід відзначити, що продуктивно попрацювали по залученню дівчат у цьому році ХК «Пантери» та ХК «Королеви Дніпра».