Білоцерківська «Рось» – перший чемпіон України з хокею серед аматорів

Цього уїк-енду у місті Богуславі (Київська область) відбувся фінальній етап чемпіонату України з хокею серед аматорів. Вперше в історії під егідою Федерації хокею України був проведений турнір найсильніших аматорських колективів з різних регіонів України.

У першому в історії чемпіонаті взяли участь вісім команд. Це столичний «Сіріус», білоцерківська «Рось», «Харківські Тигри», хмельницький «Легіон», вінницький «Маяк», «Криворізькі Яструби», ХК «Суми», а також полтавський «Кальвадос», який в останній момент замінив серед учасників турніру ХК «Луцьк».

Перед початком змагання команди були поділені на дві групи. У групі А змагалися «Рось», «Маяк», ХК «Суми» та «Сіріус». Квартет групи Б склали «Легіон», «Криворізькі Яструби», «Харківські Тигри» та «Кальвадос».

Доля путівки до фіналу від групи А вирішувалась у протистоянні «Росі» та «Маяка». Вінницька команди вела перед в середині гри з рахунком 2:0, але втримати свою перевагу не змогла. За 2 секунди до завершення другого періоду «Рось» скоротила розрив у рахунку, а наприкінці третього періоду перевернула все з ніг на голову. Останню шайбу Євген Степанов закидав вже у порожні ворота. До цього обидва лідери групи впевнено здолали хокеїстів із Сум.

У групі Б вирішальним виявився поєдинок між «Легіоном» та «Криворізькими Яструбами», який відбувся ще в перший ігровий день. Хмельницька команда двічі відігравалась по ходу зустрічі, а в ендшпілі матчу зуміла перевести гру у додатковий час. Єдиний овертайм на турнірі тривав 190 секунд. Автором переможної шайби став Микола Романов.

В інших матчах групи «Харківські Тигри» поступилися команді із Хмельницького (1:3) та не змогли нічого вдіяти із «Криворізькими Яструбами» (0:5).

При цьому команди «Сіріус» та «Кальвадос» через порушення вимог Регламенту змагання (статті 5.1.1 та 5.1.2) щодо заявки гравців отримали технічні поразки у всіх поєдинках групового етапу (-:+).

Відповідно до регламенту змагання, участь у чемпіонаті мали право брати виключно хокеїсти-аматори, а також не більше трьох хокеїстів, що навчались у ДЮСШ, старші 45 років. Також у складі команд-учасниць мали право виступати хокеїсти, що протягом сезону захищали її кольори в регіональних змаганнях, а також до 5 хокеїстів з інших команд цього ж регіону.

Результати групового етапу:

 Група А:

М Команда РОС МАЯ СУМ СІР В ВО ПО П Шайби Очки
1 Рось   4:2 9:1 +:- 3 0 0 0 13 - 3 9
2 Маяк 2:4   5:2 +:- 2 0 0 1 7 - 6 6
3 ХК Суми 1:9 2:5   +:- 1 0 0 2 3 - 14 3
4 Сіріус -:+ -:+ -:+   0 0 0 3 - 0

Група Б:

М Команда ЛЕГ КРВ ХАР КАЛ В ВО ПО П Шайби Очки
1 Легіон   4:3 ОТ 3:1 +:- 2 1 0 0 7 - 4 8
2 Криворізькі Яструби 3:4 ОТ   5:0 +:- 2 0 1 0 8 - 4 7
3 Харківські Тигри 1:3 0:5   +:- 1 0 0 2 1 - 8 3
4 Кальвадос -:+ -:+ -:+   0 0 0 3 - 0

У поєдинку за 5-те місце «Харківські Тигри» здолали ХК «Суми» з рахунком 5:3. Бронзові нагороди чемпіонату вибороли «Криворізькі Яструби», які несподівано переграли втомлених хокеїстів «Маяка» (6:3). У переможців другий хет-трик на турнірі записав на свій рахунок Дмитро Романюк.

А ось у фіналі боротьби не вийшло. Хокеїсти «Легіона» провели свій найслабший матч на турнірі і без шансів поступилися «Росі» (0:6). У переможців класний матч провів Олександр Чижов, який до закинутої шайби додав три результативні передачі.

У підсумку білоцерківська команда стала першим чемпіоном України з хокею серед аматорів. Під час урочистої церемонії нагородження переможців та призерів президент Федерації хокею України висловив переконання, що в подальшому змагання зберуть ще більшу кількість учасників: «Цей турнір став першим офіційним чемпіонатом України з хокею серед аматорів. Я переконаний, що змагання будуть відбуватися щорічно. А враховуючи високий інтерес до хокею в різних регіонах України, кількість команд-учасниць чемпіонату постійно зростатиме».

Підсумкові місця команд:

М Команда Місто Регіон
1 Рось Біла Церква Київська обл.
2 Легіон Хмельницький Хмельницька обл.
3 Криворізькі Яструби Кривий Ріг Дніпропетровська обл.
4 Маяк Вінниця Вінницька обл.
5 Харківські Тигри Харків Харківська обл.
6 ХК Суми Суми Сумська обл.
- Сіріус Київ м. Київ
- Кальвадос Полтава Полтавська обл.


Володарі індивідуальних нагород:

Нагорода Гравець Команда
Найкращий бомбардир Олексій Дзюба Рось
Найкращий снайпер Дмитро Романюк Криворізькі Яструби
Найкращий воротар Олег Коваленко Маяк
Найкращий захисник Андрій Катрич Легіон
Найкращий нападник Олександр Чижов Рось