Федерація хокею України: 25 років в сім’ї IIHF

Сьогодні, 6 травня 2017 року, виповнюється рівно 25 років з дня включення Федерації хокею України до лав Міжнародної федерації хокею.

Дане рішення було прийняте під час роботи Щорічного Конгресу IIHF у Празі, яка тоді була столицею Чехословаччини. Разом із Україною Конгресу затвердив у якості членів IIHF Білорусь, Казахстан, Ісландію, Хорватію, Словенію та Азербайджан. Литва, Латвія та Естонія поновили своє членство (до цього балтійські країни вже входили до міжнародної хокейної сім’ї).

Питання щодо вступу до IIHF йшло у порядку денному під сьомим номером. За вступ нових членів проголосували усі представники 32 країн-членів, а також президент IIHF Гюнтер Сабєцкі. Разом із цим Радянський Союз та Кувейт (через відсутність хокейної діяльності) втратили своє членство. А 11 країн (включаючи Росію) стали новими членами. Те голосування стало найбільш знаковим поворотом в історії Міжнародної федерації. Якщо не брати до уваги Росію, то п’ять нових членів протягом 10-15 років з моменту вступу до IIHF виступали на Олімпійських іграх та в еліті світового хокею. 6 травня 1992 року увійшло до історії Міжнародної федерації, а події того дня навіть зайняли місце серед 100 головних подій за столітню історію IIHF.

Україна за 25 років в міжнародній сім’ї виступала на Олімпійських іграх 2002 року, дев’ять років виступала в топ-16 світового хокею (ще декілька років в еліті грали молодіжна та юніорська збірні команди). За цей час Україна провела 11 офіційних турнірів IIHF на рівні збірних команд. Ще тричі наша держава подавала заявку на проведення чемпіонату світу в елітному дивізіоні.

Протягом цих років Федерацію хокею України очолювали член Міжнародного Залу Слави Анатолій Хорозов, Олександр Омельченко та Анатолій Брезвін.